You are here:
ahmetler.net
Ahmetler'in Şairi PDF Yazdır E-posta
Çarşamba, 28 Ocak 2009 16:56

Yokklulardan Fışkıran Bereket

Köyümüzün yetiştiridiği çok değerli insanlarımız var. Onların kıymetini bilmeliyiz. Ahmetler, onlarla daha zengin, daha değerli ve daha güzeldir. Profesörümüz, şairimiz, kendi çapında eli kalem tutan öğretmenlerimiz ve ressamlarımız var. Mimarlarımız, mühendislerimiz, meslek ve iş hayatında başarılı olmuş çok arkadaşımız var. Ahmetler'i ne sanıyorsunuz? Eline saz alan ozanlarımız, sahneye çıkan, CD çıkaran şarkıcılarımız var. Bu köyden çıkan her insan, kendi çapında da başkalarının gözünde de çok değerlidir. Gerçekten yokluğu ve yoksulluğu yenerek bir yerlere gelen bu iinsanlarımızı sevgi ve saygıyla selamlamamız gerekiyor.

Devamını oku...
 
Ziyaretçi Defteri Açıldı PDF Yazdır E-posta
Pazar, 25 Ocak 2009 22:44

Sitemiz Gelişiyor

Web sitesinin hazırlanması aşamalarıyla ya da sitenin daha verimli kullanlımasına yardımcı olmak amacıyla bir de "Site Haberleri" sayfası açtık. Zaman zaman site haberlerini kontrol ederseniz gelişmelerden daha kolay haberdar olursunuz. Böylece son günlerde eklenen yazıları ve site kullanımıyla ilgili bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Devamını oku...
 
Bir Mektubunuz Var PDF Yazdır E-posta
Pazar, 25 Ocak 2009 13:25

Merhaba Arkadaşlar,

Köyümüzün web sitesine girişlerin son günlerde arttığını görüyoruz. Bu hepimizi sevindiriyor. Geçen akşam aynı anda 8 kişi sitedeydi; bunu görünce daha çok şeyler yapma heyecanımız artıyorr. Ancak sitenin bir an önce zenginleşmesi gerekiyor. Eksiklerine rağmen siteyi yayınlamamızın nedeni sizlerin de katkılarınızı sağlamaktır.

Devamını oku...
 
Web Sitemize Hoş Geldiniz! PDF Yazdır E-posta
Cuma, 16 Ocak 2009 01:22

resim

Sevgili Ahmetlerli Dostlarım,
Sitemizi Geliştirelim...

Bundan önce tasarımını yapıp yayına koyduğumuz web sayfamız, çalıştığımız firmanın ticari duyarsızlığı ve teknik yetersizliği nedeniyle silindi. Biz de siteyi farklı ve daha zengin bir içerikle yeniden düzenleme kararı aldık; siteyi başka bir firnmaya taşıdık. Bundan böyle yedekli çalışarak emeklerimizin kaybolmasını önleyeceğiz.

Bu adı tescil ettirdiğimde ahmetler.net'in sonsuza kadar köyümüzün ortak sistesi olacağını düşünmüştüm. Eğer özellikle içerik yönünden zenginliğine katkılarınız artarsa bu düşüncemi gerçekleştirebiliriz. Köyümüzün bilgi bankası ve hafızası olarak yaşatacağımız siteyi önemseyeceğinizi umuyorum.

Devamını oku...
 
Kıssadan Hisse PDF Yazdır E-posta
Pazartesi, 12 Ocak 2009 17:55

KISSADAN HİSSE ÇIKARALIM

Evvel zamanlarda, memleketin birinde 90 yaşlarında, fakat çok dinç ve genç görünümlü bir adam yaşarmış. Çevresinde bulunan herkes ona çok özenir ve “Bu gençliğin sırrı nedir?” diye sorarlarmış.

Devamını oku...
 
Ahmetler'in Tarihi PDF Yazdır E-posta
Perşembe, 08 Ocak 2009 14:25

Manavgat Ahmetler Köyü,
Buraya Nerelerden Geldi?

Mustafa Koç 

Açık ansiklopedi olarak bilinen www.vikipedi.com sitesinde Ahmetler Köyü hakkında ne yazıyor diye baktığımda şaşırdım. Çünkü burada sadece “Ahmetler köyü, Afrika'dan gelen Zenci  esirler tarafından kurulmuş; sonradan Türkleşmişlerdir.” biçiminde bir not vardı.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Sonraki > Son >>

Sayfa 140 - 140