You are here:
ahmetler.net
Bugünkü Ahmetler'in Kuruluşu PDF Yazdır E-posta
Pazartesi, 16 Şubat 2009 09:36

Köyümüzün Kuruluş Öyküsü

Mustafa KOÇ 

Bölgenin en eski köylerinden biri olan Ahmetler'in dilden dile dolaşarak gelen öyküsünü merak ediyor musunuz? Ahmetler, ilk olarak nereye yerleşti? Başka köy yerlerimiz var mıydı? Ahmetler köyü nasıl kuruldu? Bütün bu soruların cevabını aşağıdaki yazıda bulabilirsiniz.

Bugünkü yere kurulmadan önce köyümüzün üç yere konduğunu, çeşitli nedenlerle buraları terkederek yeni yerleşim yeri kurduklarını biliyoruz.  

Devamını oku...
 
Yörüklerin Yaşamı PDF Yazdır E-posta
Salı, 10 Şubat 2009 22:44

Unutulmakta Olan Zengin Bir Kültür; Yörükler...

Bu siteyi açarken en çok geçmişimizi ve kültürel değerlerimizi ortaya çıkarmayı, onları hem bugünkü gençlere tanıtmayı hem de gelecek kuşaklara saklamayı hedeflemiştim. Bu amaca destek olacak en iyi örneklerden birini Köyümüzün Mustafa Koç'larından bir başkası (Karaosmanoğlu Mustafa Koç) hazırlayıp göndermiş. Öncelikle sevgili Mustafa Koç'a bütün Ahmetlerliler adına teşekkür ediyoruz.

Devamını oku...
 
Gülsüm Ebe'nin Duaları PDF Yazdır E-posta
Pazartesi, 02 Şubat 2009 06:55

HATIRALAR

Ahmetler'deki ilk yılımdan hoş bir anı...

Mustafa Koç 

Öğretmen okulunu bitirdiğim yıl, Manavgat'ın yakınında bir köye atanmıştım. Ancak Ahmetler'de öğretmen yoktu; bu yüzden orada dersler boş geçiyordu. Ya öğretmen sayısı yetmedi ya da atanan öğretmenler uzak diye gitmek istemiyor, görev yerini değiştiriyordu.

Yeni bir atamanın yapılamayacağı anlaşılınca Manavgat ilköğretim Müdürü Bekir Ünal Hocam, yıl ortasında beni çağırdı; "Ahmetler'e gider misin?" dedi. Köyümün çocukları öğretmensiz kalmasın diye düşünmeden ve seve seve kabul ettim.

Devamını oku...
 
Ahmetler'de Yaz Şenliği PDF Yazdır E-posta
Pazar, 01 Şubat 2009 12:25

Neden Olmasın?

Ahmetler'de yetiştirlen ürünlerin ve üretilen yiyeceklerin daha iyi tanıtılması için bazı etkiinlikler yapılabilir. Köyümüzde artık kaliteli üzümler, elmalar, domatesler üretiliyor. Çok kaliteli bir Ahmetler balı var. Ahmetler'de pişirilen keşkekin tadını başka yerde bulan var mı? Defnemiz var, kekiğimiz var.

Doğal ortamda yetiştirirlen, dağlarımızın temiz ve zengin otlarıyla beslenen, Toros yaylalarının çiçeklerinin kokusunu alan keçilerin ürünlerinin kıymetini biliyor muyuz?  En güzel peynirin, en doğal yoğurdun Ahmetler'de üretildiğini çevremize anlatabiliriz. Yaylamızdan alınan balın tadını başka bir şeyde bulabilir misiniz?

Devamını oku...
 
Manavgat'a Çağlayan Üniversitesi PDF Yazdır E-posta
Cuma, 16 Ocak 2009 09:45

Önce Öğrenci Yurdu Yapılacak

Meslek Yüksek Okuluyla ilk yüksek öğretim kurumuna kavuşan ilçemizde asıl hedefin bir üniversite  olduğu açıklandı. Manavgat Yüksek Öğrenim Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Vakfı (MAYÖV) yöneticilerinin yayınladığı bildiride kısa zamanda Manavgat Çağlayan Üniversiteini kurmak için çalışmalara başlandığı, üniversite arsası için seçim yapıldığı;  önümüzdeki öğretim yılında Gurme Fakültesiyle Denizcilik Fakültesinin öğrenci almaya başlayacağı da müjdeleniyor.

Devamını oku...
 
Ahmetlerliler Derneği PDF Yazdır E-posta
Pazar, 01 Şubat 2009 12:04

Aramızdaki Dayanışmayı Artırmalıyız

Tatil sırasında 3 gün Manavgat'ta kaldım. Burada köyümüzden birçok insanla görüşme fırsatı bulduk. Bu görüşmelerde genel olarak www.ahmetler.net'in yayına girmesinin çok olumlu karşılandığını görmek bizi mutlu etti. Ancak daha da önemlisi Manavgattaki Ahmetlerliler arasında bir Ahmetlerliler Derneği kurulması için büyük bir istek olduğunu gördük.

Devamını oku...
 
Ali Varol'un Mektubu PDF Yazdır E-posta
Cuma, 30 Ocak 2009 11:49

Sizler de Görüşlerinizi Yazın

Sitemize ilgi gösteren arkadaşlarımızdan Ali Varol’dan bir mektup aldık. Sitemize ve sizlere hitabeden mektubu burada paylaşıyoruz.

Öğretmen Ali Varol’a, sitemize gösterdiği ilgi için teşekkür ediyoruz. Bütün arkadaşlarımızdan bu şekilde duyarlık ve ilgi beklediğimizi söylemeye gerek yok.

İşte Ali Varol’un yazdıkları:

Devamını oku...
 
Ahmetler'in Şairi PDF Yazdır E-posta
Çarşamba, 28 Ocak 2009 16:56

Yokklulardan Fışkıran Bereket

Köyümüzün yetiştiridiği çok değerli insanlarımız var. Onların kıymetini bilmeliyiz. Ahmetler, onlarla daha zengin, daha değerli ve daha güzeldir. Profesörümüz, şairimiz, kendi çapında eli kalem tutan öğretmenlerimiz ve ressamlarımız var. Mimarlarımız, mühendislerimiz, meslek ve iş hayatında başarılı olmuş çok arkadaşımız var. Ahmetler'i ne sanıyorsunuz? Eline saz alan ozanlarımız, sahneye çıkan, CD çıkaran şarkıcılarımız var. Bu köyden çıkan her insan, kendi çapında da başkalarının gözünde de çok değerlidir. Gerçekten yokluğu ve yoksulluğu yenerek bir yerlere gelen bu iinsanlarımızı sevgi ve saygıyla selamlamamız gerekiyor.

Devamını oku...
 
Ziyaretçi Defteri Açıldı PDF Yazdır E-posta
Pazar, 25 Ocak 2009 22:44

Sitemiz Gelişiyor

Web sitesinin hazırlanması aşamalarıyla ya da sitenin daha verimli kullanlımasına yardımcı olmak amacıyla bir de "Site Haberleri" sayfası açtık. Zaman zaman site haberlerini kontrol ederseniz gelişmelerden daha kolay haberdar olursunuz. Böylece son günlerde eklenen yazıları ve site kullanımıyla ilgili bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Devamını oku...
 
Bir Mektubunuz Var PDF Yazdır E-posta
Pazar, 25 Ocak 2009 13:25

Merhaba Arkadaşlar,

Köyümüzün web sitesine girişlerin son günlerde arttığını görüyoruz. Bu hepimizi sevindiriyor. Geçen akşam aynı anda 8 kişi sitedeydi; bunu görünce daha çok şeyler yapma heyecanımız artıyorr. Ancak sitenin bir an önce zenginleşmesi gerekiyor. Eksiklerine rağmen siteyi yayınlamamızın nedeni sizlerin de katkılarınızı sağlamaktır.

Devamını oku...
 
Web Sitemize Hoş Geldiniz! PDF Yazdır E-posta
Cuma, 16 Ocak 2009 01:22

resim

Sevgili Ahmetlerli Dostlarım,
Sitemizi Geliştirelim...

Bundan önce tasarımını yapıp yayına koyduğumuz web sayfamız, çalıştığımız firmanın ticari duyarsızlığı ve teknik yetersizliği nedeniyle silindi. Biz de siteyi farklı ve daha zengin bir içerikle yeniden düzenleme kararı aldık; siteyi başka bir firnmaya taşıdık. Bundan böyle yedekli çalışarak emeklerimizin kaybolmasını önleyeceğiz.

Bu adı tescil ettirdiğimde ahmetler.net'in sonsuza kadar köyümüzün ortak sistesi olacağını düşünmüştüm. Eğer özellikle içerik yönünden zenginliğine katkılarınız artarsa bu düşüncemi gerçekleştirebiliriz. Köyümüzün bilgi bankası ve hafızası olarak yaşatacağımız siteyi önemseyeceğinizi umuyorum.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 141 142 Sonraki > Son >>

Sayfa 141 - 142