You are here:
ahmetler.net
MASALSI BİR GÖL HİKAYESİ PDF Yazdır E-posta
Çarşamba, 17 Haziran 2015 01:34

AHMETLER YAYLASI İÇİN BİR PROJE

Mehmet ARSLAN

“Nasib Olsa Gene Gitsem Yaylaya
Doya Doya Baksam Suna Boyluya.”

Tarih 12 Haziran 2015; Aldürbe Platosu 8 kişilik kaçak inşaat (villa!?) barınak davası keşfi.

 İyi ve sevindirici olan; barınakları yerinde görüp  inceleyen Hakim Bey ve Bilirkişi Heyeti… Davanın başlangıç noktası ve dayanağı; Çimi Muhtarı Hasan AKSOY ile Hacıahmetli Av. Harun ARICI’nın (19 kişilik) şikayeti, Antalya Tarım İl Müdürlüğü’nün  tarafsız inceleme raporu (Savcı Bey’in iddianamesi).

Devamını oku...
 
İNSANİ GELİŞİM EDNDEKSİNE DAYALI BİR SEÇİM MASALI PDF Yazdır E-posta
Cumartesi, 30 Mayıs 2015 22:34

Mehmet ARSLAN

Maho Ağa, Bilo, Kibar Feyzo;1978 Atıf Yilmaz Mahyali

Tarihler; Haziran.1990 ve Haziran.1992.

Bursa Mali Müşavirler Odası seçimleri. Meslekte Dayanışma ve Çağdaş Gruplar karşı karşıya. Haziran 1990, ilk seçimimiz olacak. Geçici Kurul Başkanı Meslekte Dayanışma’dan Adalet Partisi (S. DEMİREL) geleneğinden Tuncer ERGEN arkadaşımız, meslek için çok çalıştı, hazırlıklı ve tanınıyor. Seçimi almasına garanti gözüyle bakılıyor. Bizler Çağdaş Grubuz; merkez sağdan sol’un her türlü çeşidini içimizde barındırıyoruz.

Devamını oku...
 
BİR MARS MASALI PDF Yazdır E-posta
Pazartesi, 11 Mayıs 2015 19:04

Mehmet ARSLAN

Yıl, 1973 - 1976

Yer; yedi kocadan arta kalan ihtiyar bakire, namı diğer İstanbul = Bizantinapolis = İslambol = Konstantiniyye = Doğu Roma = Yedi Tepeli Şehir… Bu şehri İstanbul’da ne hikayeler yaşanır, bir sengine yekpare acem mülkü fedadır, taşı toprağı altındır, Frenklerin zihninde Türklere bırakılmayacak kadar değerli, kutsal ve zengindir.

Devamını oku...
 
KARGA DEYİP GEÇMEMELİ PDF Yazdır E-posta
Pazartesi, 11 Mayıs 2015 18:34

“Karga Karga Gak Dedi”

Kimilerince uğursuzluğun, kimilerince de kötülüklerin simgesi olarak anılan kargalar, töresel ve dini inançların tam tersine, zeka seviyesi -insandan sonra- en gelişmiş hayvan türü olarak da adlandırılıyor.

Dünyalılar sitesinde yayımlanan “Karga Karga Gak Dedi” başlıklı yazıda kargalarla ilgili çok ilginç tespitler var. Kargaların tek eşliliği tercih etmelerinden, zekalarından ve eşlerine sadakatlarından söz edilen yazıda, bir yaralı kargayla ilgili önemli gözlemlere de yer verilmiş.

Devamını oku...
 
ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN PDF Yazdır E-posta
Pazar, 10 Mayıs 2015 12:45

 
HACILAR GELİR HACCINDAN PDF Yazdır E-posta
Cumartesi, 09 Mayıs 2015 21:51

Hacılar gelir hac'cından
Yükler ağlaşır bac'cından
Viran bekler sefil baykuş
Bir hayırsızın yüzünden

Çoğu zaman bir dörtlük, anlatılamayan kelimeleri acıları, sevinçleri, gurbeti, hasreti, yoksulluğu, yalnızlığı kolayca anlatıverir.

Yukarıdaki dörtlükte dini vecibelerini yerine getirmek, iç dünyalarındaki eksikleri tamamlamak, gurbetten dönüş ve arzulanan hedefe varma anlatılmaktadır.

Devamını oku...
 
BOĞAZPINARDA HES ZAFERİ PDF Yazdır E-posta
Perşembe, 07 Mayıs 2015 10:55

Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Boğazpınar köyünde yapılmak istenen HES için yürütmeyi durdurma kararı verildi.

Mersin 2. İdare Mahkemesi tarafından ‘HES’in yapılması durumunda yöre halkının yaşamında birçok olumsuzluğa yol açacağı’ gerekçesiyle yürütmeyi durdurma kararı verildi. Çamlıyayla Enerji Elektrik Üretim AŞ tarafından yaklaşık 4 yıldır yapılması planlanan HES’e karşı yöre köylüleri bir süredir kitlesel eylemelerle tepki gösteriyordu. Boğazpınar köylüleri santrale karşı üç kez festival düzenledi, sayısız basın açıklamaları gerçekleştirdi.

Devamını oku...
 
NE MUTLU BU ECDADIN TORUNU OLMAK! PDF Yazdır E-posta
Çarşamba, 06 Mayıs 2015 21:46

Ayşe Melike ARSLAN

Her bayram olduğu gibi bu bayram da dedemin yanına gideceğiz. Öyle mutluyum ki dedemi göreceğim için. Dedem eski topraktır. Arada eser gürler ama bir tanedir. Bayram havası hemen dağılıyor, ev sakinleşiyor. Çardakta dedemi yalnız yakalıyorum. Hemen atlıyorum kucağına. Yine o muazzam hikâyelerinden anlattırmak için küçük bir mücadele veriyorum. Ve sonunda “Çanakkale mi?” diye soruyor ve gülümsüyor. Gülümsüyor fakat yine tenhalaşıyor, hüzünleniyor; bir yere dalıp gidiyor ve başlıyor anlatmaya...

Devamını oku...
 
DAĞLARDA GEÇEN BİR ÖMÜR PDF Yazdır E-posta
Cuma, 01 Mayıs 2015 22:16

Bir karıncayı incitmeden göçüp giden güzel insan (İbiş) İbrahim Özer, nur içinde yatsın!

Mehmet KOCAAKÇA

Ahmetler’de başka “İbiş” lakabı yok. Sonsuzluğa uğurladığımız “İbiş” lakabıyla anılan İbrahim Özer; yaşadığı sürede dağlardan ayağını çekmemiş ve bütün hayatını çobanlık yaparak geçirmiş biridir. Onu köyde görmek ender rastlanan bir durumdu. Dağlardan beri gelmeyen göçebe bir adamın hayatı, doğada kendi halinde geçip gitmiştir. Ahmetler’de yaşayanlar bile onu köyde fazla göremez, daha çok adıyla tanırlar. Sağlılığı el verdiği sürece dağların eteklerinde çoban ateşi yakarak yaşadı.

Devamını oku...
 
İBRAHİM ÖZER (İBİŞ) VEFAT ETTİ PDF Yazdır E-posta
Çarşamba, 29 Nisan 2015 20:54

Ahmetler’de yaprak dökümü: Nisan ayındaki 3. kayıp…

Ahmetler’in sevilen ailelerinden Tekeli oğlu “İbiş” lakaplı İbrahim Özer 29 Nisan günü vefat etmiştir. İbrahim Özer’İn cenazesi 30 Nisan Perşembe günü öğle vakti Ahmetler’de kaldırılacaktır.

Merhuma Allah’tan rahmet diler, çocuklarına, yakınlarına ve tüm Ahmetlerlilere baş sağlığı diliyoruz.

Nur içinde yatsın!

 
AHMETLER'DE YEMEKLİ MEVLÜT VAR PDF Yazdır E-posta
Salı, 28 Nisan 2015 17:21

3 Mayıs Pazar günü öğleyin; Huriye ÇALI için köyümüzde yemekli mevlüt okunacak.

Bir sürse önce vefat eden, köyümüzden Süleyman Çalı (Demirci, Gök Süleyman) eşi Huriye ÇALI için ailesi ve çocukları tarafından Ahmetler'de yemekli mevlüt okutulacaktır. 3 Mayıs Pazar günü öğle vakti verilecek olan yemeğe ve okunacak mevlüde bütün köylülerimiz davetlidir.  Allah kabul etsin!

Manavgat'ta ve dışarda olanların bu daveti duyurmak için yardımcı olmalarını rica ediyoruz.

Merhum Huriye ÇALI'ya tekrar Tanrıdan rahmet dileriz.

 
Daha Fazla İçerik...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 9 - 142