You are here:
ahmetler.net
TEOG SINAVLARI 29 ve 30 NISANDA PDF Yazdır E-posta
Salı, 28 Nisan 2015 14:12

Ortaokullar, 5 Gün TEOG Tatili Yapacak.

2015 TEOG’ta Ahmetlerli öğrencilere başarılar diliyoruz.

Liselere Giriş Sınavı 2015 TEOG ikinci dönem ortak sınavı 29 Nisan Çarşamba ve 30 Nisan Perşembe günlerinde iki oturumda yapılıyor.

1 Mayıs kutlamalarının hafta sonuna denk gelmesi ile birlikte 3 Mayıs Pazartesi günü de tatile eklenecek.  Böylelikle 8. sınıf öğrencilerinin gireceği TEOG sınavı nedeni ile 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri için okullar 5 gün boyunca tatil olacak.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİB BURAYA TIKLAYIN.

 
MANAVGAT’TA YEREL TOHUM ŞENLİĞİ PDF Yazdır E-posta
Pazartesi, 27 Nisan 2015 19:29

 
“Hayat tohumla başlar” sloganıyla tanıtılan ve 2 Mayıs 2015 Cumartesi günü yapılacak olan etkinliğe Ahmetler Köyü de katılıyor.

“Manavgat Belediyesiyle birlikte Ahmetler Köyünün de sponsor destek verdiği şenliğin destekçileri oldukça fazla. Şenliği düzenleyenlerin facebook sayfasından duyurdukları şenlik haberi şöyle:

Devamını oku...
 
ÇİÇEKLERİ SENİN İÇİN TOPLADIM PDF Yazdır E-posta
Cuma, 17 Nisan 2015 22:06

Mehmet KOCAAKÇA

Ahmetler köyüne giderken hep yüreğime huzur yerleşir. Memleket toprağına hasret ateşi yakarım yüreğimde. Kavuşmanın sevinçli çiçekleri, güneş yangını ve ay ışığı tadında sığındığım limandır Ahmetler. Çocuk ruhumda, dünyanın doğa güzellikleri içinde yıkılmaz kaledir. Asla vazgeçemediğimiz yaşadığımız sürece kimliğimizdir. Ben hatıraların güzelliğini Ahmetler insanında bulurum. Yaşanılan güzel anılar kalır geride.

Devamını oku...
 
FATMA VURAL VEFAT ETTİ PDF Yazdır E-posta
Cuma, 17 Nisan 2015 21:46

Ahmetler'de bir haftada ikinci acı...

“Tavcı” lakaplı Ramazan Vural'ın eşi Fatma Vural, 15 Nisan'da Ahmetler'de vefat etti.

Fatma Vural, 16 Nisan'da Ahmetler mezarlığında toprağa verildi. Yakınlarınıa torunlarına ve tüm Ahmetlerlilere baş sağlığı diliyoruz.

Allahtan rahmet eylesin; nur içinde yatsın...

 
ELİMİZİN ULAĞI GOC’AHMED PDF Yazdır E-posta
Salı, 14 Nisan 2015 20:27

(Ahmet ÇALI’ya Ağıt)

“Güler yüzlü, masum bakışlı çocuk,
Vardın gittin uzaklara.

Mehmet ARSLAN

Canım kardeşim,

Çocukluk arkadaşım,

Tarlanın takkanın sesi,

Köyümüzün harman yeri,

Elektriği, suyu, bahçıvanı, nefesi,

Taşın toprağın efendisi,

Torosların yük devesi.

Devamını oku...
 
İLBER ORTAYLI’DAN TARİH DERSLERİ PDF Yazdır E-posta
Pazar, 29 Mart 2015 23:08

İlber Ortaylı: "Ben Kürt'üm dersin, biter"

"Türkiyeli" kavramına karşı çıkan Ünlü tarihçi Prof. İlber Ortaylı, "Böyle bir kavram olmaz, Sovyetler Birliği’nde bir zorunluluk, bir sopa olduğu halde hiç kimse de “Ben Sovyetim” demedi. Gerçekçi değil Türkiyeli lafı" dedi. Ortaylı, Türkiye'de Kürtlerin kimlikleri üzerinden bir baskı altında olduğu yolundaki görüşlere ilişkin olarak ise, "Nereye dövüyor? “Ben Kürt’üm” dersin biter. Buna takmayın, yok Türkiyelilik yok bilmem ne... Orada o kadar Türk yaşıyor, Almanyalıyım diyor mu?" ifadelerini kullandı.

Devamını oku...
 
AHMET ÇALININ ACI ÖLÜMÜ PDF Yazdır E-posta
Pazartesi, 13 Nisan 2015 21:29

Ahmetler yasta… “Elimizin ulağı”, artık yok!

Köyümüzde “Hacının Ahmet” lakabıyla bilinen, Hacı Demirci’nin oğlu Ahmet Çalı, 13 Nisan günü geçirdiği bir kaza sonucu vefat etmiştir. Traktörüyle Güğlen yolunda kaza yaparak hayatını kaybeden Ahmet Çalı, Ahmetler’de herkesin yardımına koşan yardımsever biriydi. Köylüler onun için “elimizin ulağıydı” derlerdi. Köydeki su ve elektirik arızalarını tamir eden, acil durumlarda herkese yardımcı olan Ahmet Çalı’nın feci ölümü Ahmetler’i yasa boğdu.

Devamını oku...
 
AHMETLER'İN AYHAN HOCASI PDF Yazdır E-posta
Cumartesi, 21 Mart 2015 00:13

Mehmet KOCAAKÇA

HES mücadelesinin gazisi, herkesin dostu, köyümüzün Ayhan Hocası…

Ahmetler’in renkli simalarından birisidir o. Dünya tiyatro ise eğer o sahnede göründüğü gibi olandır. Doğal halinde, gülümseme gözlerinde, emeği ellerinde, tatlı sözler dilinde ve sevgisi yüreğinde yaşayandır. Yaramazlık çocuk ruhunda, çalışkan, içten, dürüst, şakacı, özü, sözü bir güvenilir insandır.

Devamını oku...
 
AHMETLER BELGESELİ YAPAN GAZETECİLERE ÖDÜL PDF Yazdır E-posta
Çarşamba, 18 Mart 2015 00:07

"Bu ödülü Alakır'da, Ahmetler'de, Köprüçay'da ve ülkenin dört bir yanında yaşamı savunanlar adına alıyoruz"

Ahmetlerdeki HES mücadelesinin öyküsünü belgesel yapan gazeteciler; Yusuf Yavuz ve Pelin Gel Ağan’a, VTV’deki “İki Ağaç İçin” belgeseliyle Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından 2014 Yılı Başarılı Gazetecileri Ödülü verildi.

Çağdaş Gazeteciler Derneği'nin 2014 Yılı Başarılı Gazetecileri Ödül töreni geçtiğimiz gün Ankara'da gerçekleştirildi.

Devamını oku...
 
YENİ EĞİTİM YILINA YENİ OKULLAR GELİYOR PDF Yazdır E-posta
Pazartesi, 16 Mart 2015 23:27

Mustafa KOÇ

(Bu yazı, 14 Mart 2015 tarihli POSTA Gazetesinde yayımlanmıştır.)

Son yıllarda eğitim sisteminde köklü değişikler gerçekleşti. Bu değişimden en büyük payı ise dershaneler ve sınav sistemindeki ayarlamalar aldı. Yeni düzenlemelerin, eğitim sorunlarının çözümüne ne ölçüde katkı yapacağını ileriki zamanlarda yaşayarak göreceğiz.

Geride kalan 50 yıla damgasını vuran ve Türk eğitim tarihinde tartışılmaz büyük başarılara imza atan özel dershaneler artık yok. Bu yüzden yeni öğretim yılına girerken makul bir bedelle dershane desteği alabilen aileler ve öğrenciler mutlaka bir tedirginlik içinde olacaktır.

Devamını oku...
 
ZİLE'DE OLAYLI HES EYLEMİ PDF Yazdır E-posta
Pazartesi, 16 Mart 2015 23:23

"ZİLE BU HES'İ İSTEMİYOR"

Tokat'ın Zile İlçesi'nde toplanan yaklaşık 2 bin kişi ilçede yapılması planlanan 3 hidro elektrik santraline (HES) karşı yürüyüş yaptı. Yaklaşık 10 kilometre Zile-Çekerek yolunda yürüyüş yapan köylülere jandarma zaman zaman biber gazı ile müdahale etti.

Zile'den geçen Çekerek Irmağı üzerine özel bir firma tarafından yapılması planlanan HES'e karşı çıkan köylülere destek için çeşitli yerlerden gelen kişiler Yapalak Köyü girişinde toplandı. İstanbul'dan otobüslerle gelen dernekler eyleme katıldı.

Devamını oku...
 
Daha Fazla İçerik...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 - 142