You are here:
BİR ÖZÜR PDF Yazdır E-posta
Pazartesi, 11 Kasım 2013 13:07

6 Kasımda Ahmetler Kanyonunda yaşanan bazı olaylar nedeniyle köylülerimi ziyaret ettim.

Çadır kurarak, kanyonu bekleyen büyük tehlikeye karşı Ahmetlelilerin topyekün dayanışma içinde olması, yaşadığı çevreye sahip çıkan insanların en doğal hakkıdır. Anayasanın 56. Maddesi de yurttaşlara buna benzer bir hak vermektedir.

İşte bu amaçla kanyonda toplananları ziyaret ettikten sonra o günkü izlenimlerimi yazarken elimde olmayan bir hata yaptığımı anladım. Açık şekilde ve samimiyetle yazdığım yazıya, telefonla bildirilen "köylülerden kimlik kartı toplandığı" şeklindeki duyumun doğru olmadığını öğrendim.

Ancak o yazıda; kanyondaki jandarmanın ve özellikle de jandarma komutanımızın orada sağduyulu davranarak güvenliği ve sükuneti sağlamasına teşekkür de etmiştim. Buna rağmen bu yanlış bilgiyi yazımda kullandığım için bu konuda hassasiyet gösteren görevlilere karşı haksızlık yapmış olmak da istemiyorum. Bu yanlışım nedeniyle okuyucularımızdan ve ilgililerden özür diliyorum.

Amacımızın sadece köyümüzün hassasiyetine sahip çıkmak olduğunu herkes biliyor. Köylülerimizin amacı da sadece kanyonun kurtarılmasıdır. Ancak “Bizim Çanakkalemiz Burasıdır” diye feryat eden köylülerin oradaki durumlarına ışık tutmak amacıyla hazırladığım notları, yanlış anlamalara neden olmamak için siteden kaldırdım. Konunun önemi ve hassasiyeti nedeniyle bunun anlayışla karşılanacağını umuyorum. Saygılarımla…

Mustafa Koç