You are here:
KANYONİSTAN MASALI PDF Yazdır E-posta
Pazar, 15 Aralık 2013 17:11

Kanyonistan’ın Kurtlarıyla Kuzularının Hikayesi

Mustafa KOÇ

(Bu hikayede geçen bütün yerler ve kişiler tamamen hayal ürünüdür; bu nedenle kimseler üstüne alınmaya…)

Masal bu ya; çok uzaklarda, uzayda bir yerlerde, pek bilinmeyen bir gezegende Kanyonistan adında bir yer varmış. Kanyonistan’da yaşayan koyunlar ve kuzular kendi halinde yaşarlar ve dış dünya ile pek ilgileri olmazmış. Bu nedenle burada yaşayanlara “Kimsesizler” diyenler de varmış. Çünkü onların halinden sadece Güçlistan ve Gençistan’da yaşayanlar anlarmış.

İşte bu kimsesiz koyunlarla kuzuların yaşadığı Kanyonistan’da her şey eski halinde devam ederken bir gece yarısı sınırlarındaki suyun kaynağına vahşi kurtlar gelmiş. Niyetleri suyun başına geçip yüzlerce yıldır akmakta olan tertemiz suları bulandırmakmış.

Ama kurtların suyun başını tutması koyunlarla kuzuların huzurunu kaçırmış. Toplanmışlar, karar vermişler ve bir araya gelip kurtların yoluna dikilmişler. Ne olduysa da ondan sonra olmuş.

O da ne? Mahkemede dayın olmalı derler ya; işte kurtların arkasında da çok kuvvetli ayıları ve dayıları varmış… Manaviya’dan, Antiya’ya hatta Ankeriya’ya kadar uzanırmış kurtların gücü. Gariban Kanyonistanlıların ise kimseleri yokmuş. Arada bir Robinhood’dan, Red Kid’den selam gelse de onlara Kanyonistan’a gelebilmeleri için vize verilmezmiş. Belki bir yerlerden mesela Ankeriya’dan bir Karaoğlan çıkar gelir mi diye beklerlermiş…

İşte böyle başlıyor Kanyonistan’ın hikayesi…

Kurtlarla kuzular arasındaki olayların konu edileceği bu hikayede elbette ki başkaları da var. Şimdi bütün koyunlarla kuzular, Kanyonistandaki olayları kendi gördüğü şekliyle anlatacak ve burada birleştireceğiz. Koyunlar ve kuzular, kendi masalını yazacak…

Bir Kanyonistan Masalı Yakında başlıyor…