You are here:
AHMETLER’DE YALNIZ BİR MERYEM PDF Yazdır E-posta
Salı, 29 Temmuz 2014 12:22

Hepinize mutlu bayramlar...

Bu bayramda Ahmetler'deydim. Ahmetler'de yalnız başına yaşayan mutlu bir Meryem kadın var. Ona uğradım ve sizlere ondan bayram şekeri getirdim.

Hayatta annesinden kalan 2 oda bir evden başka hiçbir şeyi yok. Ancak görünüşe bakılırsa sizden, bizden zengin ve kimseden istediği bir şey de yok. Yüzündeki gülüşe baktığınızda ise aslında onun hepimizden fazla çok şeye sahip olduğunu anlıyorsunuz. Yoldan geçenlere bayram şekeri ve herkeste göremeyeceğimiz bir hazineyi, insan ve sevgi dolu gülüşünü dağıtıyor. Utandım... Onun zenginliği herkeste yok.

Ahmetler’e her vardığımda onu daima evinin çardağında otururken görür ve selam veririm. Onu çardakta göremezseniz bir eksikliği hemen fark edersiniz. Meryem kadın, adeta orada gelene geçene selam nöbetinde…

Her zamanki gibi bu bayramda da selamlaştık; bayramını kutladım...
Baktım, servetini sermiş önüne insanlara dağıtıyor... Aynı güzel gülüşüyle bana da şeker sundu ve burada paylaşmayacağım çok içten bir şeyler söyledi. Beni bile bu kadar uzaktan, bu kadar ilgiyle izlediğini bilmiyordum. Bir daha utandım ama bu bayramın en güzel gülüşüne ve sevgisine tanık olarak çok mutlu oldum. Meryem kadının bu zengin sofrasına ortak olduğum ve bunu fark ettiğim için ben de zenginleştim.

Herkesi, kenarda köşede kalan, etrafımızdaki "büyük" insanları fark etmeye davet ediyorum... İnanın, onlardan öğreneceğimiz çok şeyler var.

Teşekkürler Meryem kadın... Bana bunları hatırlattığın için, sahip olduğumuz ve sahip olamadığımız zenginliklerimizi bir kere daha öğrettiğin için...

Ahmetlerdeki yalnız bir Meryem kadından hepinize bayram şekeri getirdim.

Bayramınız kutlu olsun!

Mustafa KOÇ