You are here:
CUMHURİYET NE DEMEKTİR? PDF Yazdır E-posta
Çarşamba, 29 Ekim 2014 10:04

Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun!

Mustafa Koç’un yazdığı ve 100 binden fazla tıklanarak Google’da okunma rekoru kıran “Cumhuriyet Ne Demektir?” yazısını bir kere daha yayınlıyoruz.

Çevremizi saran ateş çemberiyle yurdumuzu kuşatan karanlık odaklara bakın; hepsinin amacı karanlık Ortadoğu’nun kıyısında bir ışık gibi parlayan, bir çiçek gibi açan Türkiye Cumhuriyetinin, yoksul ve bilisiz İslam dünyasına örnek olmasını engellemektir. Türkiye ne kadar o karanlığın içine çekilmek istense de sahip olduğumuz değerlerin farkına varabilirsek bunu başaramayacaklardır.

Bunca kışkırtmaya, bunca iç ve dış müdahalelere rağmen Anadoludaki mozayiği bozamadılar. 1970’lerden beri insanlarımızı birbiriyle vuruşturmak için uğraştılar; çok istedikleri bir “iç savaş” çıkaramadılar. Başka bir ülke olsaydı insanları çoktan birbirine boğazlatmışlardı. Kaçıncı badire bu? Yine çıkaramayacaklar; çıkaramadıkları zaman da “mazlum ulusların” umudu, İslam dünyasının yıldızı olan Türkiye Cumhuriyeti yaşamaya devam edecek.

Bu topraklardaki mayaya güvenelim; insanımızın sağduyusuna, inancına, hoşgörü kültürüne ve bir arada yaşama inadına güvenelim; bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara kanmazsak bu ülkeyi bölemezler. Unutmayalım; Cumhuriyeti de ancak bu oyunların bozulması kurtaracaktır. Ancak cumhuriyetin ne anlama geldiğini hepimizin çok iyi anlaması gerekiyor.

Cumhuriyetin 91. Yılı kutlu olsun.

CUMHURİYET NE DEMEKTİR?

Mustafa Koç’un yazdığı ve 100 binden fazla tıklanarak Google’da okunma rekoru kıran “Cumhuriyet Ne Demektir?” yazısını okumak için buraya tıklayın.