You are here:
6 YAŞINDA SERGİ AÇTI PDF Yazdır E-posta
Salı, 23 Haziran 2015 22:44

Ahmetlerli ALP VAROL’un İzmir’de açtığı sergi görülmeye değer.

Ahmetlerli bir babayla İzmirli bir annenin 2009 doğumlu çocukları olan Alp Varol, Ahmetlerli şair Hasan Varol’un torunu. Alp’in İzmir’de resim sergisi açtığını duyunca Dedesi Hasan Varol’a “bunu siteye haber yapalım” dedim.

Minik ressam Alp’in sergisiyle ilgili olarak Hasan Varol’un yazdıklarına bakalım ve bu yaşta böyle bir başarıya imza atan bir çocuğumuzun hikayesini gururla okuyalım:

ALP VAROL RESİM SERGİSİ

Çalışan bir anne ve baba çocuğu. Biz, dede ve nine olarak Balçova’da Alp ile kalıyoruz.

Alp, okulu ve arkadaşlarını çok seviyor. Bir de okuldaki kursları ve dışarda gittiği resim kursunu.

Alp, evde bolca  resim yapar, resimlerinin hikayesi vardır, size anlatır.   Resimler arasında kıvırcık saçlı bir kız vardır o da halası Yüksek Mimar Elif Varol’dur.

Alp, okul öncesi anasınıfına gidiyordu. Yıl içinde bir özel resim atölyesine de gitti hafta sonları. Sevdi, çalıştı, biriktirdi resimleri. Bazen tahtaya bile resim çizdi, Hasan dedesi hemen fotoğrafını çekti kayıt altına aldı. Derken bir sergilik resim birikince sergi açmaya karar verdik. “Alp, resimleri KİPA’da sergileyelim mi?” deyince, “evet!” yanıtını aldım.

Resimleri sergiye hazırlamak bana kaldı, hazırladım da. KİPA’nın işletme müdürü, sanat duyarlığı olan bir Müdür  Ercan Bey; “Sergileyelim, olur; ancak bir iki resim fotoğrafı çek gel” dedi. Bu koşulu hemen yerine getirdim, fotoğrafları çektim, götürüp gösterdim ve sergi için “olur”u aldım.

22 Haziran 2015 günü saat onda Balçova KİPA mağazasında sergimizi açtık.

Sergimizdeki resimleri görenlerden bir iki yorum aktarayım: “Kurgun hayal dünyan müthiş…”, “Koca koca adamlar oluşturamıyor bu berrak armoniyi.”  İlk yorum ressam Nadire Sönmez’e,  ikinci yorum ressam Taliha Değer’e ait.

Alp’in resimlerinde sarı, yeşil ve mavi var. Akdenizli, açık, berrak, aydınlık bir dünyayı resmediyor.

22 Haziran - 26 Haziran 2015 günleri sergimiz açık, sizleri de bekliyoruz.

Not: Bu kısa haber, Mustafa Koç ağabeyin isteği üzerine yazıldı. Kendisine ayrıca teşekkür ediyorum.

Hasan VAROL, İzmir.

Alp VAROL’un sergideki resimlerinden bazılarını görmek için buraya tıklayın.