You are here:
MANAVGAT BELEDİYESİ AHMETLER’E PARK YAPTI PDF Yazdır E-posta
Çarşamba, 09 Aralık 2015 22:11

Teşekkürler Manavgat, Teşekkürler Şükrü Başkan

İki sene önce Ahmetlerdeki HES olaylarının en kritik günlerinde Kanyonda yapılmak istenen HES’e karşı köylülerin verdiği mücadeleye destek olmak için binlerce insan Ahmetler’e akın akın geliyordu. Manavgat Belediyesi de bu süreçte köylüleri yalnız bırakmamıştı. İşte o günlerde Başkan Şükrü Sözen de Ahmetler’i ve Kanyonu ziyaret etmişti.

Yemek sırasında kulağına eğilip; “Başkanım” dedim, “Ahmetler’e bir park istiyoruz; büyük şehir yapalım demişti ama ilgilenemediler, tekrar bir hatırlatmak için desteğiniz olur mu?”

Şükrü Başkan bekletmeden şöyle demişti:
“Hocam, biz yaparız; bu bize yakışır!”

İşte Ahmetler meydanında verilen söz bugün gerçekleşiyor. Şükrü Başkan bu parkın bitişini facebook sayfasından
duyurdu. Yerel basında da haber yapılan bu bu eser için Manavgat Belediyesi adına Belediye Başkanı sayın Şükrü Sözen’e, bu parkın planlanması ve yapımını baştan sona izleyen Başkan Yardımcısı sayın Oytun Eylem Doğmuş’a ve parkın yapımında emeği olan bütün çalışanlara Ahmetler köylüleri adına teşekkür ediyoruz.

Bu güzel eser köyümüze hayırlı, uğurlu olsun!

***

Sayın Şükrü Sözen'in facebook sayfasından duyurduğu haber şöyle:

AHMETLER MAHALLEMİZE MEYDAN DÜZENLEMESİ ve PARK

Her mahallemiz ayrımsız ve ayrıcalıksız olarak hizmet alacak. 106 mahallemizde yatırım ve hizmet çalışmalarımız program dahilinde tüm hızıyla sürdürülüyor. Ahmetler Mahallesi halkının isteklerini de değerlendirerek Cami yanında yer alan 450 m2’lik alanda sürdürdüğümüz park ve meydan çalışmasını tamamladık. Çalışma kapsamında yürüyüş yolları, oturma alanları, pergoleli dinlenme alanı ve çocuk oyun grupları yerleştirildi. Köy içi yollarımıza 1 kilometrelik asfalt döktük. Mahalle ulaşımının rahatlatılması amacıyla da bölgede 2 adet menfez inşa edildi. 3 ekibimiz mahalle statüsüne geçen köylerimize hizmet götürmeye devam edecek.

NOT:

1- Manavgat Belediye Başkanı sayın Şükrü Sözen'in Ahmetler Parkıyla ilgili duyurusuna ve parkın fotoğraflarına göz atmak için burayı tıklayın.

2- Manavgat Meydan Gazetesindeki haberi okumak için de burayı tıklayın.