You are here:
KÜÇÜK HES’LERDEN VAZGEÇİLİYOR MU? PDF Yazdır E-posta
Cumartesi, 06 Şubat 2016 22:36

 

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, küçük ölçekli HES’lerin yapılmaması gerektiğini ve bu konuda hassas davranılması gerektiğini söyledi.

CHP’li Kara’nın HES Sorusuna Bakan Yılmaz’dan vazgeçme Sözü CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, TBMM Genel Kurulu’nda Antalya’nın HES’lerini Bakanlar Kurulu’na sordu.

Antalya’nın Gündoğmuş İlçesi Uçansu Şelalesi, Çenger Deresi, Ahmetler Kanyon, Köprülü Kanyon üzerindeki Değirmenözü ve Alakır üzerindeki mini HES inşaatlarının ve baraj yapımlarının dereleri kurutacağı ve doğaya zarar vereceğini belirten CHP’li Kara, geri dönülmez zararların önlenebilmesi için Bakanlar Kurulu’nun HES projelerinden vazgeçme gibi bir düşüncelerinin olup olmadığını sordu. 

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ise bu soruya verdiği yanıtta Hükümet olarak yaşanan bazı problemlerin farkında olduklarını ve bu konuda hassas davranılması gerektiğini söyledi. Hükümet programında da prensip olarak küçük ölçekli HES’lerin yapılmaması gerektiğine dair bir politikalarının olduğunu ve bu konuda daha seçici ve hassas davranacaklarını söyledi. 

Haberi, yayınlandığı www.sekizgun.com sitesinden de okumak için burayı tıklayabilirsiniz.