You are here:
TÜRKİYE CUMHURİYETİ 93 YAŞINDA... PDF Yazdır E-posta
Cumartesi, 29 Ekim 2016 11:53

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!

Çevremizi saran ateş çemberiyle yurdumuzu kuşatan karanlık odaklara bakın; hepsinin amacı karanlık Ortadoğu’nun kıyısında bir ışık gibi parlayan, bir çiçek gibi açan Türkiye Cumhuriyetinin, yoksul ve bilisiz İslam dünyasına örnek olmasını engellemektir. Türkiye ne kadar o karanlığın içine çekilmek istense de sahip olduğumuz değerlerin farkına varabilirsek bunu başaramayacaklardır.

Bunca kışkırtmaya, bunca iç ve dış müdahalelere rağmen Anadoludaki mozayiği bozamadılar. 1970’lerden beri insanlarımızı birbiriyle vuruşturmak için uğraşıyorlar. Başka bir ülke olsaydı insanları çoktan birbirine boğazlatmışlardı. Birliğimize sahip çıkarsak, “mazlum ulusların” umudu, İslam dünyasının yıldızı olan Türkiye Cumhuriyeti yaşamaya devam edecek.

Bu topraklardaki mayaya güvenelim; insanımızın sağduyusuna, inancına, hoşgörü kültürüne ve bir arada yaşama inadına güvenelim; bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara kanmazsak bu ülkeyi bölemezler. Unutmayalım; Cumhuriyeti de ancak bu oyunların bozulması kurtaracaktır.

Bunu başarmak için de cumhuriyetin ne anlama geldiğini herkesin çok iyi anlaması gerekiyor.

 

***

CUMHURİYET NE DEMEKTİR?

Mustafa Koç’un yazdığı ve 100 binden fazla tıklanarak Google’da okunma rekoru kıran “Cumhuriyet Ne Demektir?” yazısını bugün tekrar yayınlıyoruz!

Bu yazıyı okumak için buraya tıklayın.