You are here:
Ali Varol'un Resimleri PDF Yazdır E-posta
Pazar, 01 Kasım 2009 10:13

Köyümüzün Sanatçılarını Tanıtıyoruz 

Ali Varol, çocukluğundan beri resim yapmaya meraklı. Öğretmen okulu, ondaki sanat ruhunu geliştirdi ve açığa çıkardı. Öğretmenlik yaptığı yıllarda da emekli olduktan sonra da resim yapmayı sürdürdü. Sanat çevrelerinde resim eğitimi almadan kendi özel yetenekleriyle öne çıkan ressamlara "naif ressam" adı veriliyoir. Ali Varol da resim sanatı için bir okul eğitimi almadığı için "Naif Ressam" sayılıyor.

Bu özelliğiyle Antalya Sanat Galerisi "ANSAN"da ve Manavgat'ta çeşitli sergiler açarak resimlerini sergiledi. Ali Varol'un kendine özgü tarzıyla yaptığı resimler, özellikle yayla ve keçi resimleri büyük ilgi gördü. Ahmetlerli bir sanatçı olarak onun resimlerini sizlere de tanıtmak istedik. Bundan böyle sitemizde Ahmetlerli öteki sanat çalışmalarını; şairleri, yazarları ve diğer el sanatlarını da sizlere tanıtacağız. Bu bölümdeki yenilikleri izlemek için Anamenü'deki KÜLTÜR ve SANAT başlığına tıklayıp "Sanat ve Sanatçılar" bölümüne girebilirsiniz.

Ahmetler'in ressamı Ali Varol'un resimlerini şimdi izlemek için de aşağıdaki linke tıklayın.

http://picasaweb.google.com.tr/varolart/

Not: Albümde birden fazla bölüm olduğundan bir bölümün resimlerine baktıktan sonra sol üst köşedeki GERİ tuşuna basarsanız diğer bölümleri de seçebilirsiniz.