You are here:
Okumuşlar PDF Yazdır E-posta
Perşembe, 15 Ocak 2009 22:56

OKUMUŞLAR

Ahmetler, öteden beri eğitime ve okumaya meraklı insanların yaşadığı bir köy. Buradan okumaya giden çocuklar gittikleri okullarda her yönden başarı göstererek okullarında örnek olmuşlardır.

Yoksullukları, yoklukları aşarak bir okulu bitirip meslek sahibi olanları ilk defa burada bir araya getiriyoruz.

İlk okuyanlardan başlayarak geçmişten bugüne işte köyümüzün okumuşları:

1 - İbrahim ÖZEN - Öğretmen (Köyümüzden çıkan ilk öğretmen) Vefatı: 1972

2 - Mustafa KOÇ - Eğitimci, İlköğretim Müfettişi, Dershaneci (İbrahim oğlu)

3 - Ali VAROL - Öğretmen, Ressam

4 - Prof.  Abdurrahman GÜZEL - Edebiyatçı, Yazar

5 - Ali Orhan YÜCELALP - Felsefe Öğretmeni, Yazar

6 - Ali KOÇ - Sosyolog, Öğretmen

7 - Ayşe KOÇ (Topaca) - PTT Santral Memuru (Köyümüzden okuyan ilk üç kızdan biri) 

8 - Şengül KOÇ (Öğüt) - Meslek Öğretmeni (Köyümüzden okuyan ilk üç kızdan biri)

9 - Fatma ARICI (Yılmaz) - Meslek Öğretmeni (Köyümüzden okuyan ilk üç kızdan biri)

10 - Hasan VAROL - Öğretmen, Şair

11 - Mustafa ZOR - Öğretmen / Vefatı: 2010

12 - Mustafa KOÇ - Öğretmen (Ali Onbaşı oğlu) 

13 - Hacer KOÇ - Kimya Öğretmeni

14 - Mehmet ARSLAN - Yeminli Mali Müşavir

15 - Hasan TOPKARA - İmam, Öğretmen

16 - Yaşar KÜÇÜKDEMİR - İmam

17 - Mustafa KOÇ - Mimarlık, Gazeteci (Kara Osman oğlu)

18 - İbrahim KOÇ - İnşaat Mühendisi

19 - Hüseyin KOÇ - Edebiyat Öğretmeni, Avukat

20 - Müesser VAROL - İngilizce Öğretmeni

21- Abdullah ÖZ - Mimar (Mustafa Oğlu)

22 - Abdullah ÖZ - Eczacı (Hayri Oğlu) - (Vefatı:      ) 

23 - Hasan KOCADEMİR - İmam

24 - Alpaslan VAROL - Banka Müfettişi

25 - Özgür VAROL - İşletme

25 - Barış VAROL  - Mühendis

26 - Yusuf VAROL -  Öğretmen

27 - Fatma VAROL (Hadimli) - İngilizce Öğretmeni

28 - Dilek KOÇ - Mimar,  Şarkıcı

29 - Hüseyin Savaş KOÇ - Endüstri Mühendisi, Dershaneci

30 - İbrahim Cem KOÇ – Biyoloji Öğretmeni, Dershaneci

31 - Ayşegül KÜÇÜKAKÇA (Atay) - Hemşire 

32 - Hüseyin KOÇ - İnşaat Mühendisi

33 - Hasan ÖZ - Orman Mühendisi 

34 - Fatma ÖZ - (       ) 

35 - Ömer GÜNGÖR - Öğretmen 

36 - Şükrü GÜZEL - Edebiyat Öğretmeni

37 - Emin GÜZEL - Öğretmen

38 - Musa GÜZEL - Diş Doktoru

39 - Hüseyin KARA - Belediye Hal Müdürü 

40 - Ali ÖZER - Öğretmen, Okul Yöneticisi 

41 - Mustafa VURAL - Öğretmen

42 - Orhan ÖZER - Fizikçi, Öğretmen

43 - Hasan ÖZER - Öğretmen (İbiş Oğlu)

44 - Hasan ÖZER - Öğretmen -(Topçu Oğlu) 

45 - Sevim KARA (Kayahan) 

46 - Abdullah KÜÇÜKAKÇA - Elektronik

47- Yusuf KÜÇÜKAKÇA - Fizikçi 

48 - Abdullah KOÇ -  İnşaat Teknisyeni

49 - Bayram TOPKARA - Edebiyat Öğretmeni

50 - Mustafa TOPKARA - Fizik Öğretmeni

51- İsa TOPKARA  - Harita Mühendisi

52 - Adem TOPKARA  - Doktor, Plastik Cerrah

53 - Havva TOPKARA - Matematik Öğretmeni

54 - Mustafa TOPKARA - Öğretmen

55 - Hüseyin TOPKARA  - Öğretmen

56 - Ramazan ECEVİTOĞLU - Avukat

57 - Gülsüm ECEVİTOĞLU (     ) - Matematik Öğretmeni

58 - Nebihat ECEVİTOĞLU (      ) - Banka Müdürü

59 - Sema AVCI (     )  - 

60 - Arzu AVCI (      )  - Öğretmen

61 - Leyla ÖZ - Öğretmen

62 - Kadriye ÖZ - Öğretmen

63 - Musa KOÇ  - Matematik Öğretmeni

64 - Mustafa KOÇ - Türkçe Öğretmeni 

65 - Mehmet Yasin KOÇ -  İnşaat Mühendisi

66 - Leyla KOÇ - Hemşire 

67 - Şerife VAROL ( ? ) - İngilizce Öğretmeni

68 - Halit AVCI - Öğretmen

69 - İbrahim AVCI - Mühendis

70 - Mustafa DEMİR - İmam 

71 - Elif VAROL - Mimar

72 - Kerem VAROL - İktisat

73 - Fatma KARA (Narin) - Öğretmen

74 - Özlem KARA - Endüstri Mühendisi

75 - Ali ÖZDEMİR - (Ege Üniversitesi, İşletme)

76 - Şefik ÖZDEMİR -

77 - Özlem ÖZ - İşletme Master 

78 - Merve ÖZ - Diş Hekimi (Ankara Üniversitesi)

79 - Huriye DEMİR (Hearn) - İngilizce Öğretmeni

80 - Gönül KOCAAKÇA - (Hemşire, Köyümüzün ilk hemşiresi)

81 - Arzu VAROL - Almanca Öğretmeni 

82 - Mustafa KARAKAYA - Makine Mühendisi

83 - Emine ÖZ (Karakaya) - Fizik Tedavi Uzmanı 

84 - Aysel ÖZER (Topkara) - Öğretmen

85 - Cansev KARA (Özer) - Öğretmen

86 - Hüseyin KOCAAKÇA - Mimar

87 -  Sebahat KOÇ (Kocaakça) - Tarih Öğretmeni

87-  Fatma KÜÇÜKAKÇA (Kocaakça) - Tekstil Teknikeri

89 - Yusuf KÜÇÜKAKÇA - İşletme  

90 - Ali KÜÇÜKAKÇA - Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatı

92 - Mustafa VURAL - İşletme

92 - Fatma KOÇ - Turizm İşletme

93 - Ahmet Ali KOÇ - İnşaat Mühendisi

94 - Yalçın ZOR - İnşaat Mühendisi

95 - Musa ZOR -  Ekonomist

96 - Yasin KOÇ - Matematik Öğretmeni

97 -  Öner KOÇ - Matematik Öğretmeni

98 - Mustafa Kerem KOÇ - Harita Kadastro

99 -  Huriye ZOR (Koç) - Öğretmen

100 - Emine ÖZER (Karaca) - Almanca Öğretmeni 

101 - Özgür VAROL (Durmaz) - Hemşire

102 - Mustafa ÖZDEMİR - Elektrik-Elektronik Mühendisi

103 - Ali VURAL - Matematik

104 - Taylan VURAL - (Öğretmen) 

105 - Umut Şaban VURAL - (Bankacı)

106 - Yılmaz VURAL - (Öğretmen)

107 - Şükrü Öz (Ramazan Oğlu)- Matematik Öğretmeni

108 - Ali ÖZ (Hayri Oğlu)- Turizm İşletme

109 - Sebiha Öz (Atçı) - (Hayri Kızı) - İşletme

110 - Ayşegül Kocademir -Diyetisyen (Hacettepe Üniversitesi)

111 - Gözde Öz - İstatistik (Hacettepe Üniversitesi)

112 - Dilek Öz - İstatistik (Osman Gazi Üniversitesi)

113 - Hakan Tan - İnşaat Mühendisi (Balıkesir Üni)

114 - Fatih Kocademir - Orman Mühendisi

115 - Hatice Kocademir Özer - Anestezi

116 - Ayşenur Kocademir - Muhasebe

117 - İbrahim Kocademir (Ramazan Oğlu)- Muhasebe

118 - Ali Güzel (Nuri Oğlu) - Muhasebe

119 - Simge ÖZ - Psikoloji (Ankara Üni)

120 -  Hasan ÖZ - Matematikçi 

121 - Özlem Yüksel - Sosyal Bilgiler Öğretmeni

122 - Süleyman Yüksel - Eelektronik, Bilgisayar

123 - Ali Atalay Koç - Yapı Öğretmeni

124 - Mehmet Ali Güzel - Fizik Bölümü

125 - Mustafa Zor - İşletme

126 - Yusuf Vural (Ramazan Oğlu) - Öğretmen, Zürih

127 - Hakan Tan - İnşaat Mühendisi (Kadriye Öz (Tan) oğlu)

128 - Ece Tan - Muhasebe

129 - Ayşe Esra Ak - Mimar (Mümin Özdemir’in torunu)

130 - Anıl Ak - işletmeci

131 - Ali Uyar - Mali Müşavir ( Dumlupınar Üniversitesi İşletme) 

132 - Gülşen Uyar . Bilgisayar Öğretmeni (Ankara Üniversitesi) 

133 - Mustafa Kocademir - Kimya Bölümü

134 - Ayşegül Kocademir - Hemşire 

135 - Hülya Kocademir (Gemici) - İşletme

136 - Mehmet KOCAAKÇA - İnşaat Teknikeri

137 - Hasan YÜKSEL - Numarataj Uzmanı

138 - Mehmet Uğur YÜKSEL - Tıbbı Cihaz Uzmanı (İşletme)

139 - Süleyman Onur YÜKSEL - Mali Müşavir

140 - Soner Utku YÜKSEL - Sosyal Hizmet Uzmanı (Hacettepe Üniversitesi)

141 - Nazan Gözde YÜKSEL - Bankacılık ve Sİgortacılık Bölümü (Akdeniz Üniversitesi)

142 - Mehmet GÜZEL - Niyazi oğlu : Bilgisayar Enformatik ( Yakın Doğu Üniversitesi -YDÜ)

 

143 - Ozan KOÇ - İbrahim oğlu : MAtematik Öğretmeni

144 -

145 -

146 -

147 -

148 -

149 -

150 -

 

 

 Not: 

Bu listenin tamamlanması için bildiğiniz isimleri bize bildirmenizi bekliyoruz. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ediyoruz.

Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız