You are here:
Web Sitemize Hoş Geldiniz! PDF Yazdır E-posta
Cuma, 16 Ocak 2009 01:22

resim

Sevgili Ahmetlerli Dostlarım,
Sitemizi Geliştirelim...

Bundan önce tasarımını yapıp yayına koyduğumuz web sayfamız, çalıştığımız firmanın ticari duyarsızlığı ve teknik yetersizliği nedeniyle silindi. Biz de siteyi farklı ve daha zengin bir içerikle yeniden düzenleme kararı aldık; siteyi başka bir firnmaya taşıdık. Bundan böyle yedekli çalışarak emeklerimizin kaybolmasını önleyeceğiz.

Bu adı tescil ettirdiğimde ahmetler.net'in sonsuza kadar köyümüzün ortak sistesi olacağını düşünmüştüm. Eğer özellikle içerik yönünden zenginliğine katkılarınız artarsa bu düşüncemi gerçekleştirebiliriz. Köyümüzün bilgi bankası ve hafızası olarak yaşatacağımız siteyi önemseyeceğinizi umuyorum.

Bu site bundan böyle hepimizin geçmişimizi, bugünü ve geleceğimizi paylaştığımız ortak bir platform olacak. Derinlere inip araştırdığımızda bütün Ahmetlerlilerin aynı ağacın dalları olduğunu görürsünüz. Bu nedenle hepimiz, hiçbir ayrım gözetmeden birbirimizle iletişimi artırıp ilişkileri geliştirmeliyiz. Özellikle gençleri ve okumuşları bu konuda göreve davet ediyorum.

Köyümüze gittiğim zaman hiçbirini tanımadığım birçok genç ve çocukla karşılaşınca üzülüyorum. Birçoğunuzun anne ve babalarınızın öğretmenliğini de yapmış bir büyüğünüz olarak sizlerden bütün arkadaşlarınızla iletişim kurarak her köşedeki Ahmetlerliye ulaşmanızı ve birbirinizi tanımanızı istiyorum.

Bunun dışında öncelikle köyümüzün geçmiş yıllardaki yaşamı, kültürü ve ailesel bağlarıyla ilgili olarak bilgi taoplamanızı ve bunları bu sitede herkesle paylaşmanızı öneriyorum. Bu şekilde topladığımız bilgileri bir araya getirince ne kadar büyük bir zenginliğimiz olduğunu göreceksiniz.

Size yol göstermesi bakımından zengin bir site haritasını çıkardım. Anamenü'deki her başlık size yol gösterecektir. Haydi bakalım;

Unutmayalım ki geçmişi olmayanların gelceği de olmaz. Bizden öncekiler, Orta Asya steplerinden Anadolu'ya koşup gelip bugünkü yerimizi yurt edinmişler,Torosların başında yıllarca keçi ve koyun otlatmışlar, deve ve at sırtında yayla yollarında tepmişler.  Şimdi Türkiye koşullarında ekmek kavgası peşine düşerek tersbih taneleri gibi oradan oraya savrulan bizler o insanların evlatlarıyız. En büyük mirasımız da onlardan bize kalan genler ve kültürümüzdür. Şimdi geldiğimiz yeri onların tahmin etmesi mümkün değildi. Öyleyse bu gücü kullanarak şimdi de teknolojinin en yüksek ifadesi olan internet üzerinden gelecek kuşaklara sahip olduğumuz kültürel misası aktaralım. Ayrıca onlarla ilgili pek az bilgiye sahib olduğumuzu ve giderek her şeyin silinebilecğini aklımızdan çıkarmayalım. 

Burada gördüğünüz başlıklara uyacak her türlü bilgiyi şimdilik benim adreslerime ulaştırısanız onları gözden geçirerek siteye koymak istiyorum.

Tanışmadığım ama beni facebook'larına ekleyen kardeşlerimle daha yakından tanışmak ve iletişimi artırmak istiyorum. Ayrıca sitenin geliştirilmesinde görev almak isteyenlerin benimle doğrudan görüşmelerini isterim.

ahmetler.net'e ilgilerinizi ve yazılarınızı bekliyorum.

Selam ve sevgilerimle...

Ahmetlerli Mustafa Koç,
Öğretmen - Antalya

 

İLETİŞİM 

Mektup ve belge için adresim:  Güneş Dershanesi - Antalya

e Posta adresim:

Her türlü ileti; yazı, fotoğraf ve haber göndermek için; 

Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız  

e-posta adreslerini kullanabilirsiniz.