You are here:
Siteden Mektup PDF Yazdır E-posta
Perşembe, 22 Nisan 2010 09:34

Siteye Nazar Değdi

Son iki gündür siteye girişlerde sorun yaşadık. Aynı vericiden / server’dan yayın yaptığımız diğer sitelerimizde de (örneğin gunesdershanesi.com, sebese.com) aynı sorun yaşandı. Teknik bir nedenle siteye bir süre yazı ekleyemedik. Üstelik bu sorun, son 10 gün içinde eklenen yazıların da silinmesine neden oldu. Ancak bu yazıları siteye yeniden ekledik. 

Bu zorunlu düzenlemeden dolayı özür dileriz. Sitemiz yayınına önceden olduğu şekilde devam edecek.

 

Arkadaşlardan biri, sitedeki bu arızaya “Çimililer yapmıştır" diye şaka yapsa da bu espri bile Çimi'yle aramızdaki ilişkileri geliştirmeye bizim insanımızın ne kadar yatkın olduğunu gösteriyor.

Arkadaşlardan biri, sitedeki bu arızaya “Çimililer yapmıştır" diye şaka yapsa da bu espri bile Çimi'yle aramızdaki ilişkileri geliştirmeye bizim insanımızın ne kadar yatkın olduğunu gösteriyor.

“Ahmetler.net” sitesi artık olgunlaştı; büyüdü. Bizim dışımızdan da izleyici bulmaya başladı. Zamanla daha da gelişecek. Ancak özellikle bir yerel sitenin, köy sitesinin daha doyurucu olması ve gelişmesi için daha çok kişinin desteğine ve katkısına ihtiyaç vardır.  “Ahmetlerliyim” diyen herkesten yazı, resim ve belge desteği istemeye devam edeceğiz.

Kısa anılarınızı, başınızdan geçen ya da duyduğunuz insan hikayelerini yazıya döküp burada herkesle paylaşın. Şimdiden ne kadar çok bilgi ve belge topladığımıza bakarak yaptığımız işin değerini anlamalıyız.

Yayla Konusu Bitmedi
Komisyon 30 Nisanda Son Kararını Verecek.

Geçen hafta yayla konusuna yoğunlaştık. Bu çalışmalardan olumlu bir sonuç alacağımızı umuyoruz. Yaylayla ilgili gelişmeler biraz yordu ve canımızı sıktıysa da bu konuyu izlemeye devam edeceğiz. Köyümüzün haklarını sonuna kadar savunmak boynumuzun borcu. Bu konuya ilginizi sürdürmenizi bekliyoruz. Eğer ısrarla bu yayla geleneğini sürdürenler olmasa bugün sahip olduğumuz hakları bize kimse vermezdi.

Tarihsel ve geleneksel haklarımıza rağmen örneğin Aldürbe’yle ilgili alınmak istenen tek taraflı karara yüksek sesle itiraz ettik. Birçok insan belki de ilk defa bu konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi oldu. En azından Ahmetler’in bundan böyle sahipsiz kalmayacağını, haklarımızı koruma konusunda ısrarlı ve kararlı davranacağımızı en üst makamlara kadar duyurmuş olduk.

Bu çalışmalar sırasında net olarak anladık ki genel olarak sahipsiz ve zayıf kalmışız; sorunlarımız iyi izlenememiş, yol ve yöntem bilememişiz. Ama artık dengelerin biraz değişmeye başladığını birlik ve dayanışma içinde olunursa daha güçlü olacağımızı anladık. Maalesef bu ülkede her şey güçlü olandan yana. Daha güçlü olmadan da haklarınızı koruma şansınız olmuyor.

Derneğimiz Onaylandı

Haklarınızı savunmak için güçlü olmanın en kolay yollarından biri, dernek çatısı altında toplanmak olacak. Hemen haber vereyim: Derneğimizin kuruluş dilekçesinin onaylandığını öğrendik. Resmi yazıyı alır almaz bir toplantı yaparak üye yazımlarına başlayacağız. Geniş katılımlı bir derneğimiz olacağına ve bu dernek yardımıyla Ahmetler’i daha çok tanıtıp sorunlarına daha kolay eğileceğimize inanıyorum.

Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili duyuru ve çalışmalarımız olacak.

Şimdilik hepinize selam ve sevgiler…

Mustafa Koç

Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız