You are here:
Siteden Mektup PDF Yazdır E-posta
Cuma, 22 Ekim 2010 12:46

Mustafa KOÇ

Sitede son günlerde yayla konusuna yer verdik. Çoğumuzun yaylayla doğrudan bir bağlantısı olmasa da biz yayla konusunu hem köyümüzün prestiji hem de hakları açısından çok önemli sayıyoruz. Unutmayın sahiplenmediğiniz hiçbir toprak sizin değildir. Bu nedenle köyümüzün belki 500 yıllık geçmişinde ve geleneklerinde büyük bir yer tutan yaylamıza sahip çıkmanın Ahmetlerli olan herkesin görevi olduğunu düşünüyorum.

Ahmetler’i İyi Tanıtmalıyız

Aslında yayla geleneğini, hayvancılığı ve Yörük kütürünü hala yaşatmak için direnen nadir köylerden biri olan Ahmetler’i, sadece Ahmetlerlilerin değil herkesin önemsemesi gerekiyor. Devletin de Kültür Bakanlığının da kültür kurumlarının da üniversitelerin ve sosyolojik araştırmacıların da Ahmetler’i bugünkü halinden bir şey kaybetmeden koruması ve incelemesi gerekir diye düşünüyorum. Bunun için de bizler basın kanalıyla kamu oyuna bilgi vermek, bir şeyler yapıp kendimizi tanıtmak  ve anlatmak zorundayız.

Sitenin Amacı Aramızdaki Birliği Güçlendirmek

Bu sitede yapılmak istenen de zaten öncelikle köylülerimizin Ahmetlerli olmaktan gurur duymalarını ve birlik içinde olmalarını sağlamak; Ahmetler’in insan ve kültür değerlerini sahiplenip, gelecek kuşaklara aktaracak şekilde biriktirmektir.

Kısa zamanda çok büyük bir yol aldığımızı gördükçe benim umutlarım artıyor. Bu konuya ilgi gösteren herkese; yurt içindeki, yurt dışındaki, köydeki, okuldaki, sağdaki, soldaki, okuyan, okumayan, kadın, erkek bütün Ahmetlerlilere teşekkür ediyorum. Türk ve Müslüman olmak dışında hepimizi bir arada tutan en büyük ortak yanımız Ahmetlerli olmak değil mi? Diğer farklılıklarımız sadece renkli birer ayrıntıdır. Öyleyse bu ortak değerimize sahip çıkmak hepimizin görevidir.

Yayla ve Mağara Konuları Her Zaman Gündemde

Yayla konusunu izliyoruz. Basından destek alarak ayaklarımızı yere biraz daha sağlam basabilmeliyiz. Köyümüzün haklarını koruma konusunda dernek olarak da bütün Ahmetlerliler olarak da kararlıyız. Mağara konusunda büyük yol aldık. Yakın zamanda daha iyi haberler alacağımızı umuyoruz.

Mail Adreslerimizle Bir Mail Grubu Oluşturalım

Siteye üye olan yaklaşık 150 kişiye bir mail gönderdik. Siteye üye olurken kaydettiğiniz mail adreslerinizi kontrol edip bu maile bir cevap vermeye çalışın. Bazı arkadaşlarımız, mail doğrulama mektubuna gecikmeden cevap verdi. Diğerlerinin de kısa zamanda bu mektubumuzun cevabını yazmalarını ya da yeni maillerini göndermelerini bekliyoruz.  Böylece hem site üyesi olanların hem de üye olmayan bütün Ahmetlerlilerin adresleriyle bir mail gurubu oluşturmuş olacağız. Zaman zaman aynı anda herkese bazı haberleri ve duyuruları daha ayrıntılı iletme ve bazı yararlı dosyaları paylaşma fırsatı bulacağız.

Fotoğraf Albümlerinizi Paylaşın

Siteye bazı arkadaşlarımız sitede yayınlanmak üzere fotoğraflar gönderiyor. Bu fotoğrafları gönderenin albümü başlığıyla yayınlamaya çalışıyoruz. Özellikle eski fotoğraflardan ya da iyi çekilmiş güncel fotoğraflardan albümlerinizi bekliyoruz.

Yayınladığımız yazılardan çoğunun Ahmetlerli yazarların yazıları olduğunu fark ediyorsunuzdur. Gittikçe büyüyen yazar kadromuza zamanla yeni yazarlar katılacağını, özellikle üniversitedeki gençlerimizin de bize destek olacaklarını umuyorum.

Bir arkadaşımızın uyarısı üzerine, yazarların bundan sonraki yazılarında kendi resimlerini kullanmak istiyoruz. Bu nedenle siteye yazı gönderen arkadaşlarımızın birer fotoğraflarını göndermelerini istiyoruz. Gittikçe büyüyen ve daha kaliteli yazılar yayınlamaya çalıştığımız “ahmetler.net”’in günlük izleyici ortalamasının artık 200’lerden 300’lere, hatta 400’lere çıkması bizi daha iyi şeyler yapmaya zorluyor.

Daha zengin bir sitede ama daha önemlisi, bütünleşmiş bir Ahmetler’de buluşmak üzere hepinize selam ve sevgiler…

Üyelerle yazışma adresimiz:

Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız