You are here:
Köyümüzün Mağarasını Işıklandıralım PDF Yazdır E-posta
Çarşamba, 08 Nisan 2009 01:58

 Murat Avcı'nın Önerisini Destekleyelim

Sitenin ziyaretçi defterine ilk mesajı Murat Avcı yazmıştı. Sevgili Murat, çok uzaklardan köyümüzle, köyümüüzün sorunlarıyla ve sitemizle ilgilenmeye devam ediyor. Üstelik son yazdığı mesajda hepimize harika bir önerisi de var. Murat Avcı, köyümüz için bir şeyler yapabileceğimizi; biraz çaba harcayarak köydeki mağaranın ışıklandırılmasını öneriyor. Kendisine buradan teşekkür ediyoruz.

Siteyi ziyaret edenler çoğaldıkça aramızdaki iletişimin ve dayanışmanın artacağını umut etmiştim. Murat'ın bu güzel önerisi beni daha da umutlandırdı. Zamanla buna benzer katılımlar artacaktır diye düşünüyorum. Böylece site aracılığıyla sorunlarımızı tartışmaya ve onlara çözüm üretmeye başlamış oluyoruz.

Murat Avcı’nın sitedeki ziyaretçi defterine yazdığı mesajı burada herkesle paylaşmak istiyoruz:

“Merhaba arkadaşlar! Buradan köyümüzle ilgili bir şeyler yapabilir miyiz diye düşünüyorum. İngilizcesi iyi olan, çevresi olan ağabeylerim, arkadaşlarım muhtara yardımcı olsunlar. Avrupa Birliği’nin verdiği hibe fonlar var. Muhtarın müracaat etmesi halinde köyümüzdeki “İN’in” yani mağaranın ışıklandırılması için kredi alınabilir. Sanırım proje çizildikten sonra kredi onaylanıyor ve tamamen hibe olan bu parayla İn’i ışıklandırabiliriz. Bu konuda duyarlı olabilecek arkadaşlara şimdiden minnettarım. Benim de elimden gelen varsa yapmaya çalışırım. Tüm köylülerimize selam ve saygılar. Murat avcı."

Şimdi bu güzel öneriyi bütün Ahmetlerliler olarak birbirimizle paylaşmalıyız. İn'in teknik incelemesini yaptırarak ortaya bir projeyle çıkamalıyız. Bu amaçla öncelikle mühendislerimizi göreve davet ediyoruz. Bu projeye katkı yapmak isteyenler, düşüncelerini bizimle paylaşırlarsa konudan herkesin haberdar olmasını ve çalışmaların koordine edilmesini sağlayabiliriz.

Köyümüzün turizme açılabilecek en değerli doğa harikalarından biri olan İn'i mutlaka tanıtmalı ve turizme kazandırmalıyız. Bu mağarayla ilgili larak yaptığımız bir araştırma, kısa zamanda sitemizde yayınlanacak.