You are here:
Doğal Gıdaların Önemi Artıyor PDF Yazdır E-posta
Pazar, 22 Mayıs 2011 07:53
Diş Sağlığı İçin Doğal Formüller

Bilmediğimiz ne kadar çok şey var… Özellikle sağlık konusunda durmadan artan bir bilgi bombardımanı var. Televizyona çıkan beslenme uzmanları insanların, özellikle ev hanımlarının beslenme kimyasını bozdu.  Şimdi hepimizin evlerinde Saraçoğlu Fakültesi mezunu beslenme uzmanları var. J

Doğrusu, birkaç tane ot yiyerek bütün hastalıkların iyileşeceğine inanmak zor; ama bu yeni beslenme modası insanları doğaya döndürdüğü için belki de çok yararlı oldu. Yeni bilgiler yardımıyla, hiç değilse çocukları durmadan çoğalan ve zararlı katkı maddeleriyle süslenmiş zehirli gıdalardan biraz koruyabiliriz.

Yeni nesilleri tehdit edene en önemli şey, ne savaşlar, ne doğal afetler ne de başka biri; bence vahşi bir para kazanma hırsıyla şirin paketlere sarılmış yapay gıdalar, gelecek nesillerin en ürkütücü tehdidi. Çünkü hiçbirimizin sağlığı, gözü daha çok para kazanmaktan başka bir şey görmeyen dünya tekellerinin umurunda bile değil.

Bu nedenle geleneksel doğal besinlere dönmeyi önerenleri ciddiye almak gerekiyor. Hele bizim gibi dünyanın en güzel noktasında her türlü bitkinin her zaman bulunabildiği bu güzel topraklarda şansımızı daha iyi kullanabiliriz. Bu ülkede neredeyse yetişmeyen hiçbir bitki yok.

Kendi özelimiz için bile daha önce söylediğimiz gibi Ahmetler’i doğal ve organik besin merkezi haline getirip ileriki yıllarda marka olabiliriz. Şimdiden Manavgat Pazarında herkes ürününü “Ahmetler üzümü”, “Ahmetler domatesi” diye satmaya çalıştığına göre zaten böyle bir şansımız var demektir.

Sonuç olarak çocukların ve gelecek kuşakların genetiğini bozacak yapay ve katkılı gıdalardan uzak durmaya çalışarak uzmanların söylediği gibi doğal ve organik beslenme alışkanlığını artırabiliriz.

Bir gazetede diş sağlığıyla ilgili ilginç bir dosya görünce bunları hatırladık. Diş sağlığında da doğal gıdaların öneminden bahseden bu dosyayı sizlerle paylaşıyoruz.

Diş sağlığı İçin yararlı olan doğal besinleri tanımak için burayı tıklayın.