You are here:
ahmetler.net
DEMOKRASİ-Yİ SEL ALMIŞ PDF Yazdır E-posta
Cumartesi, 24 Ekim 2015 21:12

 (Yazarımız Mehmet ARSLAN, geçirdiği başarılı bir operasyondan sonra sağlığına kavuşarak ilk yazısı gönderdi. Kendisine geçmiş olsun diyoruz.)

Mehmet ARSLAN

Sel’in dağı-taşı,dereyi-tepeyi, ahırdaki ineği-koyunu-keçiyi aldığını görmüştük, demokrasiyi aldığına ilk kez şahit olduk.

Meteoroloji günler öncesinden tellal edip/duyurdu, Antalya’yı uyardı.

Dikkat dikkat!

Sel baskını olacak.

Antalya Antalya,..

Manavgat, Manavgat!

Ertesi gün; 2015/23 Ekim’i…

Devamını oku...
 
MAHKEME İLK KEZ DOĞRUDAN İPTAL KARARI VERDİ PDF Yazdır E-posta
Cumartesi, 24 Ekim 2015 20:50

 

Artık çevre katliamı eskisi kadar kolay yapılamayacak...

ANTALYA'nın Finike İlçesi'nde sedir ve kızılçam ormanlarıyla kaplı Kızılcık Yaylası'ndaki bir mermer ocağına valilikçe verilen 'ÇED Gerekli Değildir' raporu ve maden arama izin belgesi, mahkemece iptal edildi. Bu dava, çevreyi korumanın anayasal bir hak olduğu gerekçesiyle bilirkişi ücretinin Hazine'den tahsil edilmesi ve yürütmeyi durdurma vermeksizin direkt iptal kararının çıktığı ilk dava oldu.

Bu haberin ayrıntılarını okumak için burayı tıklayın.

 
TOROSLARDA KÖYLÜLER HES’E KARŞI AYAKLANDI! PDF Yazdır E-posta
Perşembe, 22 Ekim 2015 22:14

Çenger HES Projesinde bir oyun mu var?

Antalya’da Manavgat, Akseki ve Gündoğmuş ilçelerinin sınırını oluşturan Çenger Çayı üzerinde geçtiğimiz yıllarda yapılan HES projesi, suyu yetersiz olduğu için düzenli çalışamıyor. Ancak nehrin 7 kilometrelik bölümünü kurutan HES’ten ağzı yanan köylüler, aynı nehir üzerinde yeni HES projeleri yapılmak istenince ayaklandı.

Köylülerin bu mücadelesiyle ilgili ayrıntıları okumak için burayı tıklayın.

 
MEHMET ARSLAN'A ACİL ŞİFALAR PDF Yazdır E-posta
Salı, 13 Ekim 2015 08:06

Mehmet Arslan başarılı bir operasyon geçirdi.

Bursa’da yaşayan, sitemiz yazarlarından Yeminli Mali Müşavir Mehmet Arslan, 12 Ekim Pazartesi günü Bursa’da acil bir operasyon geçirdi. 

Son zamanlarda sitemize en çok yazı gönderen, köyümüzün sosyal tarihi ve Ahmetler Yaylası konusunda derin araştırmaları bulunan Mehmet Arslan’ın bir an önce sağlığına kavuşarak yazılarına, inceleme ve araştırmalarına devam etmesini bekliyoruz. 

Mehmet Arslan’a acil şifalar diler, tüm Ahmetlerliler adına geçmiş olsun diyoruz.

 
İNSANLIK ÖLDÜ MÜ? PDF Yazdır E-posta
Cuma, 02 Ekim 2015 00:08

 

Mehmet ARSLAN

Bedava yaşıyoruz, bedava;
Hava bedava, bulut bedava;

Orhan VELİ

Peşinen söyleyelim öldü.

 

En kalın beyne sahip insanoğlunun algısında oluşturduğu büyük yalan; İnsanlık öldü mü yahu?

Doğmayan şey ölür mü?

Taş/Avcılık devri’ni saymazsak insanoğlu doğaya yabancılaşan tek canlı varlık.

En vahşi yaratık.

Neden?

Devamını oku...
 
YEREL TARİH ve SOYAĞACI PDF Yazdır E-posta
Salı, 04 Ağustos 2015 20:10

Kendi tarihimizi inkar ederek nereye varabiliriz? Hacı Ahmetli komşularımız aslen Çimi’ye mi Ahmetler’e mi bağlıdır; tarihi arşivlere bir göz atalım.

YEREL TARİH ve SOYAĞACINI ARAŞTIRMAK İSTEYENLERE ÖN ve YÖN BİLGİLER

Mehmet ARSLAN

Türklerin Gök Tanrı inancında; Yedi Göbek atanı bileceksin, dünyayı terk ettiğinde atalarının yanına gideceksin kültü var. Bu felsefi mit kültünden dolayı Türkler ölümden korkmazlar; ölüm KökTürk inancında atalarının yanına giden bir yolculuk halidir, onun için geçmişini bilmek, atalara saygı, atalara yakışır davranış ve  vefa   görevdir, nesiller boyu ruhlara işlenmiş Türklerin gen haritasına bunlar kazınmıştır. Bu kültün etkinliğinden olsa gerek Türkler köle ya da paralı asker oldukları ortamlarda bile üste çıkarak; Tabgaçlar, Samanoğulları, Kölemenler, Memluklar, Gazneliler, Babürşahlar gibi başka başka milletleri, toplulukları yönetebilmişlerdir.

Devamını oku...
 
ESKİ BİR AHMETLER ÖYKÜSÜ PDF Yazdır E-posta
Pazartesi, 29 Haziran 2015 11:21

Mehmet GÜNGÖR

Hacı Hatip, köyü eşkiyalardan korumak için gençlerin askerliğini durdumuş...

Kısa boylu, beyaz tenli güler yüzlü bir adamdı Hacı Hatip. Bu yörenin deyimiyle dünya parmağında dolalıydı. Bu çevrenin en büyük köyü olan Ahmetler ve çevre köyler, devlet tarafından ondan sorulurdu. Haklıya hakkını veren haksızın da karşısında durabilen ikna yeteneği yüksek bilge bir insandı. Bu yönlerinden dolayı da her Ahmetlerli ona saygıda kusur etmezdi. İyi bir hatipti ondan dolayı ona Hacı Hatip lakabını taktılar. Kendi aralarında kavgaya tutuşan insanlar bile Hacı Hatip gelince kavgayı bırakıp anlaşmaya çalışırlarmış.

Devamını oku...
 
6 YAŞINDA SERGİ AÇTI PDF Yazdır E-posta
Salı, 23 Haziran 2015 22:44

Ahmetlerli ALP VAROL’un İzmir’de açtığı sergi görülmeye değer.

Ahmetlerli bir babayla İzmirli bir annenin 2009 doğumlu çocukları olan Alp Varol, Ahmetlerli şair Hasan Varol’un torunu. Alp’in İzmir’de resim sergisi açtığını duyunca Dedesi Hasan Varol’a “bunu siteye haber yapalım” dedim.

Minik ressam Alp’in sergisiyle ilgili olarak Hasan Varol’un yazdıklarına bakalım ve bu yaşta böyle bir başarıya imza atan bir çocuğumuzun hikayesini gururla okuyalım:

Devamını oku...
 
MASALSI BİR GÖL HİKAYESİ PDF Yazdır E-posta
Çarşamba, 17 Haziran 2015 01:34

AHMETLER YAYLASI İÇİN BİR PROJE

Mehmet ARSLAN

“Nasib Olsa Gene Gitsem Yaylaya
Doya Doya Baksam Suna Boyluya.”

Tarih 12 Haziran 2015; Aldürbe Platosu 8 kişilik kaçak inşaat (villa!?) barınak davası keşfi.

 İyi ve sevindirici olan; barınakları yerinde görüp  inceleyen Hakim Bey ve Bilirkişi Heyeti… Davanın başlangıç noktası ve dayanağı; Çimi Muhtarı Hasan AKSOY ile Hacıahmetli Av. Harun ARICI’nın (19 kişilik) şikayeti, Antalya Tarım İl Müdürlüğü’nün  tarafsız inceleme raporu (Savcı Bey’in iddianamesi).

Devamını oku...
 
İNSANİ GELİŞİM EDNDEKSİNE DAYALI BİR SEÇİM MASALI PDF Yazdır E-posta
Cumartesi, 30 Mayıs 2015 22:34

Mehmet ARSLAN

Maho Ağa, Bilo, Kibar Feyzo;1978 Atıf Yilmaz Mahyali

Tarihler; Haziran.1990 ve Haziran.1992.

Bursa Mali Müşavirler Odası seçimleri. Meslekte Dayanışma ve Çağdaş Gruplar karşı karşıya. Haziran 1990, ilk seçimimiz olacak. Geçici Kurul Başkanı Meslekte Dayanışma’dan Adalet Partisi (S. DEMİREL) geleneğinden Tuncer ERGEN arkadaşımız, meslek için çok çalıştı, hazırlıklı ve tanınıyor. Seçimi almasına garanti gözüyle bakılıyor. Bizler Çağdaş Grubuz; merkez sağdan sol’un her türlü çeşidini içimizde barındırıyoruz.

Devamını oku...
 
BİR MARS MASALI PDF Yazdır E-posta
Pazartesi, 11 Mayıs 2015 19:04

Mehmet ARSLAN

Yıl, 1973 - 1976

Yer; yedi kocadan arta kalan ihtiyar bakire, namı diğer İstanbul = Bizantinapolis = İslambol = Konstantiniyye = Doğu Roma = Yedi Tepeli Şehir… Bu şehri İstanbul’da ne hikayeler yaşanır, bir sengine yekpare acem mülkü fedadır, taşı toprağı altındır, Frenklerin zihninde Türklere bırakılmayacak kadar değerli, kutsal ve zengindir.

Devamını oku...
 
Daha Fazla İçerik...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 8 - 141